Първокласниците от СУ „Сава Доброплодни”, гр. Шумен отпразнуваха своя Празник на буквите с прекрасни тържества, изпълнени с творчество, радост и гордост от постигнатите знания.
Учениците от 1.а клас с класен ръководител г-жа Яна Кубадинова и учител ГЦОУД г-жа Деница Василева, представиха завладяваща история за спасението на заключената с три катинара Вълшебна книга на знанието. Малките приключенци влязоха в ролите на различни герои, свързани със света на буквите и знанието. Всеки от трите катинара падна след успешно решаване на предизвикателства:
  • „Жива азбука”: Децата показаха своите познания за буквите по забавен начин.
  • „Словесни стратези”: Учениците бяха разделени на екипи и демонстрираха умения за работа с думи и словотворчество.
  • „Властелин на словото”: Първокласниците впечатлиха с умения за четене и разбиране на текст.
Празникът се проведе с активната помощ и подкрепа на родителите, които се включиха в подготовката и провеждането. В края на събитието родителите бяха подготвили приятна изненада за децата, която допълнително допринесе за радостта и празничното настроение. Денят се превърна в незабравим момент за първокласниците, техните учители и родители, отбелязвайки успешното завършване на първия етап от тяхното пътешествие в света на грамотността.
Специален бе денят за децата от 1.б клас с класен ръководител г-жа Мирослама Лечева и учител ГЦОУД г-жа Боряна Петкова. Празникът на буквите събра учениците и родителите в Детски отдел на Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров”. Децата рецитираха, пяха, пресъздаваха приказни моменти и четоха, за да покажат, че вече са грамотни.
Учениците от първи хореографски клас с класен ръководител г-жа Росица Бутанска и учител в ГЦОУД г-жа Даниела Димитрова отпразнуваха своята първа голяма стъпка в света на грамотността, четенето и писането. Първокласниците разказаха на гостите си своята приказка – приказка за 25 малки пътешественици, които в един слънчев септемврийски ден отварят необикновена врата. Врата, която разкрива пред тях чудна страна на изпитания и загадки. На веселото тържество учениците рецитираха, пяха и спасяваха изгубени букви. Малките танцьори поставиха финал на своя празник с весела ръченица, за да покажат, че знанията вървят ръка за ръка с традициите и българския фолклор.