По традиция учениците от паралелките с изучаване на руски език в СУ „Сава Доброплодни“, гр. Шумен отбелязаха един от най-известните празници, свързани с края на зимата и посрещането на пролетта в славянската култура – Масленица.
През цялата седмица, спазвайки всички обичаи, те подготвяха тематични занимания и празнични ритуали, тъй като всеки ден има своя символика – от веселите угощения с блини до забавните игри и прошката в края на празника. Тази година, благодарение на снега, учениците от 5. а, 5. б, 9. б, 10. б, 10. В, 10. г 11. Б и 11. в клас, водени от г-жа Десислава-Девора Атанасова – учител по руски език успяха да изиграят най-традиционните игри, свързани с празника.
Най-впечатляващо за всички бе ритуалното изгаряне на чучелото на Масленица, изработено от самите ученици, което изобразява символичното сбогуване със студа и тъмнината на зимата. И тази година в обреда се включиха и учениците, изучаващи немски език, с преподавател г-жа Гинка Колева.