В празничната атмосфера на 24 май – деня, в който България отдава почит на словото, знанието и духовността – д-р Албена Иванова-Неделчева, директор на СУ „Сава Доброплодни“, бе сред специалните гости на традиционния тържествен прием, организиран от президента Илияна Йотова. Поканата към нея е признание за високия авторитет и всеотдайността ѝ като носител на престижната награда „Неофит Рилски“.
По случай Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, педагози и културни дейци от цялата страна се събраха в Националния исторически музей, за да споделят празника на българския дух и образование.
Тържественият прием бе израз на уважение и признателност към съвременните будители – хората, които с професионализъм, вдъхновение и отдаденост учат и възпитават бъдещите поколения.