В увлекателно STEM пътешествие се впуснаха учениците от 7.в клас по време урока „Европейски маршрути“, който комбинира география, информационни технологии и творчество. Темите „Туризъм“ и „Свързаност“ ги провокираха да изследват връзките между различни точки на Европа, а символиката на мостовете стана ключов мотив в техните проекти. Напътствани от своите преподаватели – г-н Димитър Димитров – учител по география и икономика и г-жа Станаила Карагаева – по информационни технологии и информатика, те се потопиха в света на инженерните технологии, надграждайки знанията си за държавите и софтуерните приложения.
Седмокласниците изработиха „географски паспорти“ на различни европейски държави, следвайки зададени параметри: държава, столица, географско положение, площ, население, езикова група и религия, форма на управление и държавно устройство, стопански дейности и туристически забележителности. Творческият процес позволи на учениците да опознаят детайлно спецификите на избраните държави и да демонстрират умения за систематизиране на информацията, използвайки технологични инструменти за представяне на своите „паспорти“.
Използвайки софтуерни продукти, учениците създадоха свои карти на Европа, като групираха държавите на континента по признаците площ, население, форма на управление и държавно устройство.
Кулминацията на урока беше истинско инженерно предизвикателство – учениците създаваха свои собствени въжени мостове, използвайки нетрадиционни материали като фибран, сламки, канап, пластилин, спагети, маршмелоу бонбони и силикон. Всяка конструкция беше уникална, отразявайки тяхното въображение и креативност.