На 27.06. 2024 г. от 19:05 ч. в зала „Проф. Венета Вичева“ ще се състои концерт на Симфониета Шумен, чийто солист ще бъде Мила Белчева и е със специалното участие на Теодора Рачева и Надежда Димитрова – и трите възпитаници на СУ „Сава Доброплодни“ – гр. Шумен. В програмата ще се включи и Представителният хор към училището с диригент Христина Денчева и пианист Ралица Крумова.
Концертът „Мой свят” събира на едно място Симфониета Шумен и редица талантливи изпълнители, обединени от общите си корени и страст към музиката под диригентската палка на маестро Славил Димитров. В програмата са включени песни от мюзикъли, филми и популярната музика.
Мила Белчева е родом от Шумен. От 4-годишна възраст Мила е възпитаничка на ЦПРЛ „Анастас Стоянов”, където учи класически балет при Светла Денчева и Юлия Николова, класическо пеене при Недка Телбизова, пиано при Надежда Милева и Ралица Крумова и поп и джаз пеене при Ралица Крумова. На 14 години се присъединява към хор „Симеонис“ с диригент маестро Славил Димитров. Завършва средното си образование в СУ „Сава Доброплодни“ през 2015 г. като първенец на випуска, в паралелка с усилено изучаване на руски език и класен ръководител Елена Станева. През годините участва и в три майсторски класа – при Мария Илиева, Орлин Горанов и Етиен Леви. Мила е имала честта да пее на сцена с Орлин Горанов и Илия Ангелов. Носител е на национални и международни награди за класически балет и поп пеене. От 2016 г. Мила живее в САЩ, където успешно съчетава сценични изяви с професионално развитие в сферата на бизнеса. През 2018 г. печели пълна стипендия в престижния университет в Далас – „Texas Christian University“, който завършва с отличие през 2021 г. с бакалавърска степен по бизнес-информационни технологии. Участва ежегодно в коледни спектакли и театрални мюзикъли на Бродуейския ветеран Джон Уилкерсън. Пее в два български фолклорни състава – „Славея“ и „Омая“. През март 2024 г. Мила получава пълна стипендия от „University of North Carolina“, където ще следва магистратура по бизнес администрация (MBA).
Теодора Рачева се занимава с музика от 10 години – поп и джаз пеене. Завършва с пълно отличие музикалната паралелка в СУ „Сава Доброплодни” през настоящата година, Неин вокален педагог е Ралица Крумова. Едновременно с това Теодора е хореограф и танцьор в ТО „Танцувалня“.
Надежда Димитрова се занимава с поп пеене от 6 години. Също завършва музикалната паралелка в СУ „Сава Доброплодни” тази година. Неин вокален педагог е Христина Денчева. Надежда активно участва в концерти и конкурси, носител е на престижни награди.