С първо и второ място бяха удостоени малките танцьори на СУ „Сава Доброплодни“, гр. Шумен в 15-ото издание на Празника на фолклорното изкуство „Като жива вода“, състояло се на 29 и 30 април 2023 г. в местността „Горски кладенец“, Суворово.
В двата дни на танцовата надпревара, едновременно на 3 сцени, се изявиха голям брой изпълнители. Сред тях бяха и втори и трети хореографски класове на СУ „Сава Доброплодни“ с ръководители Виктория Русева и Ростислав Борисов.
В първа възрастова група втори хореографски клас стана победител с танца „Ръченица“. Във втора възрастова група трети хореографски клас спечели втора награда с изпълнение на „Северняшки танц“, макар възпитаниците ни да бяха най-малките участници в нея. Мащабна, цветна и зрелищна, фолклорната надпревара се превърна в чудесно изживяване за малките танцьори.







